Літфест 2010 — Ренато Баретич

(http://www.kulturvermittlung.org/events/images/2009-05-27_144.jpg)Ренато Баретич (Renato Baretic, Хорватія) народився 1963 р. у Загребі. Навчався у Загребі, на філософському факультеті і факультеті політичних наук, вивчав журналістику та стилістику, готував дипломну працю про автопоетику Івана Сламнига – корифея ігрової школи зрілого модернізму в хорватській поезії. В літературу Баретич увійшов поетичною збіркою, яка ґрунтувалася на дотепі та іронії («Слова з кишень» («Rijeиi iz dћepova», 1998). На той час він вже був визнаним журналістом і з 1996 р. жив у Спліті.

Його соціальні нариси, імпульсом до яких послужили телевізійні передачі (тексти опубліковані 2005 р. у збірці «Кадри кадру» («Kadrovi kadra») – цікава і прониклива картина хорватського життя часів посткомуністичного розшарування. Вміщуючи в белетристичні рамки замальовки з життя суспільства, він зумів, передовсім у романі «Восьмий повірений» («Osmi povjerenik», 2003) створити специфічний у плані мови й просторової структури світ референтної оповіді, асоціативні поля якої співпали з емоційними потребами публіки. Значеннєвий зсув, який маскується в оповіданнях мовною грою, підкреслюється певною гумористичною – швидше сумною, ніж сатиричною – забарвленістю. Роман був нагороджений п’ятьма національними літературними преміями і став «найбільш відзначеним» твором в історії хорватської літератури.

Найновіший роман Р. Баретича «Розкажи мені про неї» («Priсaj mi o njoj», 2006) за короткий час здобув прихильність читацької публіки і став бестселером. Оповідання «Ligamentum inguinale» в українському перекладі надруковане в збірці «Хорватська мозаїка» («Фоліо», 2006), а уривок з роману “Восьмий повірений» — у тематичному числі («Балканський екс- 17 прес») часопису «Потяг 76» (2007).

* 5 літературних премій, які отримав роман «Восьмий повірений»

* романи "Готель Гранд" та "Розповідай мені по неї";

* реакцію критики на ці романи;

* зав’язку роману "Розповідай мені по неї";

* містику навколо романів Беретича.Інформація про автора взята з Альманаху Форуму видавців 2010 (”http://www.bookforum.com.ua/page/2534.html”).

Файлы из альбома

Другие файлы данного альбома ()