(http://dzyga.com/podcast/wp-content/uploads/2010/06/dzvinka-matijash.jpg)

Дзвінка Матіяш - представниця середнього покоління української літератури (того, яке трохи старше за наймолодших). Вона відома як авторка двох романів "Реквієм для листопаду" і "Роман про Батьківщину", перекладачка збірки поезій Яна Твардовського "Гербарій". Також одна з її казок увійшла до книжки "Зросла собі квітка", присвяченій пам'яті Романа Яненка. Вона одна з небагатьох українських авторів, хто може похвалитися трьома фанклубами в Інтернеті (http://dzvinkaxxv.narod.ru/), але разом з тим це людина виняткової скромності.

Її письмо продовжує монологічну традицію наративу, що тягнеться в українській літературі від Іздрика і Прохаська, тільки у неї воно ще густіше й насиченіше - можливо, це наступний крок в розвитку жанру, і вже безперечно їй належить звання одного з найкращих українських стилістів. Її письму притаманний католицький містицизм, аскетична чутливість, а її внутрішній монологи раз-по-раз набувають рис молитовної піднесеності.

* хто такий Роман Яненко?

* про авторів збірки "Зросла собі квітка";

* читає казку "Жонглер і квітка";

* розповідає про оформлення "Реквієму для листопаду" і читає з нього фрагмент;

* читає текст "Іриси", написаний спеціально для Іванни Крип'якевич;

* відповідаючи на питання публіки, розказує про свій спосіб письменницького мислення, переклади, Нью-Йоркську групу і Яна Твардовського;

* читає фрагмент з "Роману про Батьківщину".

Файлы из альбома

Другие файлы данного альбома ()